Yardım Merkezi

Yardım Merkezi

İletişime Geçin

Genel Sorular

İF Yazılım olarak web çözümleri sunmaktayız. Web sitesi yazılım ve tasarımları, toplu mail ve SMS hizmeti, barındırma hizmeti öne çıkan hizmetlerimizdir.

İhtiyacınızı tam olarak anladıktan sonra web siteniz için öncelikle tasarım çalışması yapılır. Sonrasında yazılım çalışması ile yönetim paneli hazırlanır. Web sitenizin ön kısmı için bootstrap, yönetim paneli ve veritabanı için PHP MySql kullanmaktayız. İhtiyacınız doğrultusunda ekstra büyük veri çözümleri sunmaktayız.

Web sitesi geliştirmek için İF Sistem altyapısını kullanmaktayız. Bu sistem siteyi daha pratik ve hızlı geliştirebilmemizi sağlamaktadır. Böylece sizlere daha uygun teklifler verebilmekteyiz. İF Sistem şu anda onlarca web sitesi tarafından kullanılmaktadır. Web güvenlik çalışmaları yapılmış ve güçlü bir sunucu altyapısına sahiptir. Hiç bir şirket problem yaşanmayacağını garanti edemez ancak teknik destek ekibimizle problemlerinize en hızlı şekilde çözüm üreteceğimizi garanti edebiliriz.

Web siteniz için ihtiyaçlarınızı tanımladıktan sonra bu ihtiyaçlarınıza uygun hazır tasarımları size sunmaktayız. Hazır tasarımlardan dilediğinizi ücretsiz seçtikten sonra üzerinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda düzenleme yapılır. Dilerseniz sıfırdan size özel olarak tasarım çalışması yapabiliriz. Özel tasarım çalışmaları ekstra ücrete tabidir.

Teknik Sorular

Site ismi (domain) ABD’den ICAAN konsorsiyumuna kayıtlı firmalardan alınır. Bu domainler de ilk başvuran alır kuralı geçerlidir. Site isminiz daha önce başkası tarafından alınmamışsa satın alabilirsiniz. Domain için her yıl ödeme yapmanız gerekir. Bu ücret domain uzantısına(.com .net .io) göre değişebilir.

Sitenizde yayınlanmak üzere görsel, video ve yazılar kullanırsınız. Sitenizin her zaman ulaşılabilmesi için 7/24 çalışan sunucularda bu dosyaları barındırmanız gerekir. Dosyalarınızı barındırmak için kiraladığınız sunucu veya hosting için yıllık ödeme yaparsınız. Bu ücret sunucunuzun özelliklerine göre değişir.

Web sitesi ve projelerimizi geliştirmek için kullandığımız bir çok teknoloji bulunuyor. En yoğun kullandığımız Bootstrap, PHP, MySql, RabbitMQ, Memcache.

Ölçümleyemediğiniz şeyi geliştiremezsiniz. Bu yüzden öncelikle site ziyaretçilerinizi takip etmeniz ve izlemeniz gerekir. Bunun için google analytics, yandex metrica veya say.ac platformlarını kullanabilirsiniz. Say.ac İF Yazılım tarafından geliştirilmiş istatistik altyapısıdır. Web siteleri için detaylı istatistik ve raporlar sunar.

İF Sistem

Eğer web tarafında uzmanlığınız varsa İF Sisteme müdahale edebilmeniz mümkün. Ancak genel olarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda biz müdahale ederek istediğiniz geliştirmeleri gerçekleştiriyoruz.

İF Sistem'de site dosyalarınız belli bir boyuta kadar ücretsiz barındırılır.

Web siteniz ihtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirilse de bu ihtiyaçlarınıza yenileri eklenebilir. Bize ulaşmanız halinde size uygun geliştirme tarafımızca yapılır.

İF Sistemde çoklu dil desteği mevcuttur. Ancak sadece ihtiyaç duyan sitelerde bu özellik aktif edilir.